Hasta Yatakları

Mepa Teknik, hastanede ayarlanabilir hasta yataklı kaldırma koltuğu ve hasta kaldırma aktüatörlere kadar, üreticilere düşük sesli , kararlı, su geçirmez ve yüksek kapasiteli lineer aktüatör çözümlerinden oluşan kapsamlı seçenekler sunar. Bu aktüatörler, özellikle sağlık sektörü, hastaneler, huzurevleri, tedavi merkezleri ve evde bakım için tasarlanmış tıbbi sertifikalı lineer hareket ürünleridir.

Hasta Yatakları

Akut bakım hasta yatakları, hastaların güvenli ve zahmetsizce tedavi edilmesini sağlar. Elektrikli lineer aktüatörler sayesinde MEPA TEKNİK , hem hastalar hem de tıbbi personel için klinik faydaların ideal bir kombinasyonunu sağlar. Aktüatör ve elektrikli silindir sistemlerimiz, bacak ve sırtlık hareketleri gibi tıbbi hasta yataklar için yumuşak ayarlamalara yardımcı olur. Amaç, personelin tehlikeli bir şekilde kaldırmasını önlemek ve hastaların ayarlamayı kendilerinin yapmasına izin vererek bakım süresini ortadan kaldırmaktır.

Hasta Yatakları

Obez Yataklar

Tüm sağlık uygulamaları için güvenlik çok önemlidir. Bariatrik bir yatağın tutması gereken tipik yük kapasitesi 400 Kg’a kadardır. Daha büyük bireyleri güvenli bir şekilde barındırmak için bariatrik yataklar, katı güvenlik gereksinimleri nedeniyle genellikle elektrikli yataklarla doludur. Doğrusal aktüatör sistemleri, ekstra ağır hizmet tipi yatak talebini tam olarak karşılayabilir.
Elektrikli aktüatörlerimiz veya kaldırma silindirlerimizin tümü, uluslararası tıbbi standartlarla tam uyumlu olduklarından emin olmak için bir dizi kapsamlı teste tabi tutulur.

Hasta Yatakları

Evde Bakım Yatakları

İnsan ömrü arttıkça, giderek daha fazla Yaşlı, beklenmedik hastalıklardan muzdariptir. Bu nedenle sağlık tesislerindeki tüm uzun süreli bakım yatakları hem bireyler hem de bakım verenler için daha rahat ve güvenli bir ortam gerektirir. .MEPA TEKNİK’in elektrikli aktüatör sistemleri, özellikle bacak ve sırtlık pozisyonlarında uzun süreli bakım yataklarında yumuşak ayarlamalara yardımcı olur.

Hasta Yatakları

Hasta Taşıma Liftleri

Sağlık hizmetlerinde, hastaların hareket etmekte veya ayağa kalkmakta zorluk çekmesi nadir değildir. Hareketlilik eksikliği, tedavileri gereksiz yere stresli ve genellikle tehlikeli hale getirebilir. Ek olarak, hasta tipik olarak ameliyat sonrası hareketlilik sorunları ile yüklenir. Harekete geçirilmiş hasta asansörleri ve mobilite cihazları bu sorunu hafifletmeye yardımcı olur.

MEPA TEKNİK , hastaların konforunu artırmak için mobilite asansör uygulamaları için gelişmiş sistem çözümleri sunar. Bu sistem aynı zamanda bakıcılara güvenli ve verimli bir çalışma ortamı sunar. Mobilite asansör sistemlerimiz, belirli hasta ihtiyaçlarını karşılamak için optimum çözümlerdir. Elektrikli lineer aktüatörlerimiz güçlü, sessizdir ve hastalara güvenli ve rahat bir transfer sağlamak için çok çeşitli kontroller ve kontrol kutuları ile birlikte sunulmaktadır.

Hasta Yatakları

Havuz Asansörleri

Elektrikli lineer aktüatörler, havuz asansörü uygulamalarına kolayca entegre edilir (motorun dönme kuvveti, bir kontrol sistemi ve ahizenin talimatı aracılığıyla yükleri itip çekerek doğrusal harekete aktarılır). Tüm çalıştırma sisteminin su geçirmez olması kesinlikle gereklidir. Doğrusal aktüatörler, bu uygulamanın ihtiyaç duyduğu özelleştirilmiş koruma seviyesine göre mühürlenebilir, bu da IP66 derecesi veya daha yüksek anlamına gelir.

Hasta Yatakları

Merdiven Asansörü

Merdiven asansörleri, kullanıcıların merdiven korkuluğunu ray olarak kullanarak merdivenleri yukarı çıkaran bir koltukta rahatça oturmasına olanak tanır. Tipik bir merdiven asansörü, baştan sona yumuşak ve sessiz bir sürüş gerektirir. Doğrusal aktüatörler, motorlu asansör üreticilerinin yaralanmaları azaltmasına ve üretkenliği artırmasına yardımcı olabilir. TiMOTION, yatırma, kaldırma, çekme veya itme gerektiren tüm doğrusal hareket uygulamaları için tasarlanmış bakım gerektirmeyen özel elektrikli aktüatör ürünleri sağlar.

Hasta Yatakları

Stand-up uygulamaları

Doğrusal aktüatörler, oturarak ayakta destek sistemlerine ihtiyaç duyan yaşlı ve engelli bireylerin bakımına uygulanabilir. Sistem, bireyin kendi başına ayağa kalkmasını sağlar. MEPA TEKNİK , yatırma, kaldırma, çekme veya itme gerektiren tüm doğrusal hareket uygulamaları için tasarlanmış bakım gerektirmeyen özel elektrikli aktüatör ürünleri sağlar.

Hasta Yatakları

Akülü Tekerlekli sandalye

Tekerlekli sandalye, engelli kişilerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmak ve daha bağımsız olmalarını sağlamak için gereklidir. Bir tekerlekli sandalye ne kadar ergonomik ve otomatikse, kullanıcı o kadar fazla hareket özgürlüğüne sahip olur ve bu da ona daha yüksek bir bağımsızlık düzeyi sağlar. Bu tür bir uygulama için, ağır yükleri destekleyebilen en sağlam elektrikli aktüatörlerimizden birini sunuyoruz. Bu aktüatörler, küçük boyutları nedeniyle özellikle küçük kurulum alanları için uygundur ve daha fazla konfor için bacak ve sırtlığın eğilmesine izin verir.

Ameliyat Masası

MEPA TEKNİK, hastanelerde ameliyat masalarında hasta yatakları için gerekli gücü ve hassasiyeti sağlamaya yardımcı olmak için güçlü, sağlam ve sessiz elektrikli aktüatörler ve kolonlar geliştirmiştir.

Lineer aktüatörlerimizden bazıları, eksenel oynamalarının sıfıra yakın olması nedeniyle yüksek bir doğruluk seviyesine sahiptir. Bunun bir sonucu olarak, cerrahi operasyonlar sırasında eğim veya Trendelenburg konumlandırması için mükemmeldir.

Hasta Yatakları

Sedyeler

Hasta  yatakları için kullanılan sistemler gibi sedyelerin elektrikli ayarlamaları, sağlık personeli için ergonomik çalışma koşullarını iyileştirir ve ayrıca hastaların konforunu artırır.
MEPA TEKNİK , bu uygulama için lineer aktüatör, sütun, kontrol kutusu, pil, el cihazı ve / veya ayak şalteri ile eksiksiz bir çözüm sunar.

Hasta Yatakları

Tedavi Masaları

Doğrusal aktüatörler ve kaldırma kolonları, hasta için ve ayarlanabilir tedavi  hasta yatakları kullanan pratisyenler için ergonominin iyileştirilmesine yardımcı olur.
Sırtlık veya bacak desteği hareketleri gibi yumuşak yükseklik ayarlamalarına olanak sağlarlar. Bazı tedavi türleri, elektrikli aktüatörlerle ulaşılabilen aşırı düzeyde bir hassasiyet gerektirir.
Tedavi koltuklarının kontrol hareketlerine izin veren ergonomik el kontrolleri ve ayak şalterleri de üretiyoruz.

Hasta Yatakları

Hasta Banyosu,

Banyo yapmak, psikolojik ve fiziksel stresi azaltır ve kişinin ne kadar iyi hissettiği konusunda fark yaratır. Hareketlilik zorlukları ne olursa olsun herkesin hijyen ve temizlik hissinden keyif alması önemlidir. Bu, rutini hastalar için rahat ve canlandırıcı ve bakıcılar için kolay hale getirerek başarılabilir. Geniş aktüatör yelpazemizle TiMOTION, ihtiyaçlarınız için doğru sisteme sahiptir.

Değiştirme Masası

Bebekten yetişkin boyutuna kadar yüksekliği ayarlanabilir alt değiştirme masalarının hastalar için sağlam ve güvenli olması, aynı zamanda bakıcıların çalıştırması ve temizlemesi kolay olması gerekir. Çocuk bakım tesisleri, hastaneler, yardımlı yaşam evleri, emeklilik toplulukları ve özel konutlarda popülerdirler. TiMOTION, tüm güvenlik standartlarını karşılarken tek başına veya duvara monte değiştirme istasyonunuza entegre edilebilen elektrikli lineer aktüatörler ve kontroller sağlar.

Duş Sandalyesi

Tüm sağlık ekipmanlarında Güvenlik ve Ergonomi çok önemlidir. Elektrikli aktüatörlerimiz ve kolonlarımız sayesinde, duş koltukları çeşitli ayarlamalar (yükseklik, kolçak ve ayak dayama yeri) sunarak, çeşitli hareketlilik ihtiyaçları olan kullanıcılar için harika bir çözüm haline getirir. Yüksekliği ayarlanabilen duş koltukları, hijyen prosedürlerini hem hastalar hem de bakıcılar için güvenli ve rahat hale getirir.

Duş Arabası

Duş arabaları için elektrikli aktüatörler ve kaldırma kolonları, sağlık personeli için ek manuel kullanım ihtiyacını en aza indiren sorunsuz ve güvenli hasta kullanımı sağlar.
Yükseklik ayarlama işlevi, sağlık görevlilerinin mükemmel bir çalışma pozisyonunu korurken hastaları duş almasına olanak tanıyarak duş sürecini daha verimli hale getirir. TiMOTION, ayarlanabilir duş arabanız için özelleştirilebilir sistemler sunar.

Dişçi Ünitesi

Dişçiye gitmek birçok insan için hala stresli bir deneyimdir. Boşluk, bilinmeyen ve acı korkusu hastanın rahatlamasını ve pratisyen hekimin optimal koşullarda çalışmasını engeller. Günümüzde, bakım talebini karşılamak için ayarlanabilir diş hekimi koltukları gereklidir.
Güvenilir ve sessiz elektrikli aktüatörler ve kolonlar, dişçi koltuklarının çeşitli hareketlerinin (yükseklik, eğim, koltuk başlığı) ayarlanmasına izin verir.

Göz Muayene Masası

Elektrikli aktüatörler ve kaldırma kolonları, oftalmik masa uygulamalarına kolayca entegre edilir. Herhangi bir oftalmik muayeneden önce hasta konforunu iyileştirmeye yardımcı olmak için yumuşak kaldırma ve masa ayarlamaları sağlarlar. Kontrol kutularımız ve el kumandalarımızla uyumludur ve size geniş bir tasarım seçeneği sunar.

Görüntüleme / Teşhis Ekipmanı

MEP TEKNİK elektrikli aktüatörler ve teleskopik kolonlar, modern X-ışını ekipmanının ayarlanmasını optimize eder. Radyologlar için, tedavinin etkinliğini ve kalitesini artırmak için yüksek performanslı ve dayanıklı ekipmana sahip olmak esastır. Elektrikli lineer aktüatörler aynı anda çok hassas hareketlerin yanı sıra birkaç ayar gerçekleştirebilir.

Rehabilitasyon Ekipmanları

Rehabilitasyon bakımı, insanların yeteneklerini (fiziksel, zihinsel ve bilişsel) yeniden kazanmalarına, sürdürmelerine veya geliştirmelerine yardımcı olur. Rehabilitasyon ekipmanı – koşu bandı, yürüyüş yardımı (PhysioGait), kayropraktik tedavi masaları – hastalık veya yaralanma nedeniyle önceki yeteneklerini kaybetmiş bir kişinin günlük yaşamını ve işlevini geliştirebilir. MEPA TEKNİK , rehabilitasyon ekipmanı ihtiyaçlarınıza özel özelleştirilebilir aktüatör ve kontrol sistemleri sağlar.

Yoğun Bakım Bebek Kuvözü

Prematüre, yeni doğmuş ve hasta bebekler, ekstra bakıma ve düzenli izlemeye ihtiyaç duydukları için kuvözde tutulur. Elektrikle ayarlanabilen kuvözler bebek için rahatlık ve bakıcı için rahatlık sağlar. Bu kuvözler, bebeğe bakan kişinin yüksekliğini ayarlamaya yardımcı olan elektrikli lineer aktüatörlerle donatılmıştır. MEPA TEKNİK , inkübatör tasarımınıza entegre edilebilen bir dizi doğrusal aktüatör, kaldırma sütunu ve kontroller sunar.

Veteriner Muayene Masası

Evcil hayvanlar, insanlardan daha büyük duyulara sahiptir, bu da onları çevrelerine ve içlerinde meydana gelen değişikliklere çok daha duyarlı hale getirir. MEPA TEKNİK , tedavi edilen hem profesyonel hem de hayvanın konforunu artıran kompakt, sessiz, pürüzsüz ve yüksek ayarlanabilir aktüatör çözümleri sağlar. Doğrusal aktüatör ve kolon çözümlerimiz muayene masaları, ameliyat masaları, tartım masaları, bakım masaları ve daha fazlası için kullanılabilir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Devamı